7/24 CEP NUMARAMIZ : 0532 455 87 03

Suriyeli Çalışma İzni

Çalışma İzni

SURİYELİ ÇALIŞMA İZNİ

Geçici Koruma Kapsamında Suriye uyruklu personel çalıştıracak iş yerleri; diğer yabancı uyruklu personel istihdamı için zorunlu olan çalışma izni kriterlerinin bir çoğundan muaf tutulmuştur.
İş yerinde geçici koruma kapsamında çalışan sayısının, aynı iş yerinde çalışan Türk vatandaşı sayısının yüzde onunu geçmemesi esastır. Ancak, hiç Türk vatandaşı çalışanı bulunmayan veya toplam çalışan sayısı ondan az olan iş yerlerinde, geçici koruma sağlanan en fazla bir yabancıya çalışma izni verilebilir.
Başvuru Şartları ;

  • Geçici koruma kimlik belgesinin/yabancı tanıtma belgesinin olması,
  • En az altı aylık geçici koruma süresinin doldurulmuş olması,
  • Geçici koruma kimlik belgesini aldığı şehirde çalışmak üzere başvuru yapılması,
  • Geçici koruma sağlanan yabancının başka bir işverenin yanında çalışmak üzere düzenlenen çalışma izninin ya da bu yabancı için daha önce yapılmış sonuçlanmayan bir başvurusunun bulunmaması.

Suriye uyruklu personel çalıştırmak için çalışma izni alınmasına yönelik ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Bizim Şirket Politikamız Müşteri Memnuniyeti Ön Planda Olduğu İçin Müşterilerimizin vereceği Adrese Giderek güler yüzlü personelimizin müşterilerimizin Bilgilendirilmesini sağlayarak Gerekli olan Hizmeti en üst seviyede vererek müşteri memnuniyetini sağlamak.

DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ


Şube: Akşemsettin Mah. Akdeniz Caddesi 113/13 Fatih / İSTANBUL
0212 534 95 66
0532 455 87 03
0532 100 97 40