7/24 CEP NUMARAMIZ : 0532 455 87 03

İkamet İzinleri

İkamet İzni Başvurusu

İkamet İzni Başvurusu

Türkiye’de geçerli bir ikamet izni olamayan yabancılar vize sürelerinden daha fazla Türkiye’de kalacaklar ise vize süreleri dolmadan Türkiye'de kalış nedenlerine ve sürelerine bağlı olarak öğrenci ikamet izni, kısa dönem izni, aile ikamet izni veya farklı bir ikamet izni türü için Göç İdaresine e-ikamet sistemi üzerinden başvuru yapmalıdırlar.

İkamet İzni İşlem Ücreti 450TL'den Başlayan Fiyatlar ile...

İLETİŞİM

E-ikamet sistemi üzerinden başvurunuzu tamamladıktan sonra sistem, size İstanbul için ileri bir tarihe otomatik olarak randevu günü ve saati verecektir. Farklı illerden başvuru için randevu gününü ve saatini siz seçebilirsiniz.
Randevu aldıktan sonra randevu gününe kadar da yapmış olduğunuz ikamet izni başvuru türüne göre Göç İdaresine ibraz etmeniz gereken zorunlu belgeleri bir dosya halinde eksiksiz hazırlayarak pasaportunuz veya pasaport yerine geçen bir belge ile Göç İdaresindeki randevunuza gitmeniz gerekir.
İkamet izni alacak yabancıların geçerli bir sağlık sigortasının da bulunması zorunludur.
İkamet izinleri harca tabidir. Harç bedelleri kişin ülkesine ve ikamet izni süresine göre değişiklik göstermektedir. Harç dışında ilk kez ikamet izni alıyorsanız sizden tek giriş vize harcı da ödemeniz istenilebilir. 2018 yılı ikamet tezkeresi defter bedeli ise 63 TL’dir.

Türkiye'de İkamet İzni Almak için Sadece Pasaportunuz Yeterli...

İLETİŞİM